Оновлення протиповітряної оборониОпублікована у травні 2020 року Візія Повітряних сил України до 2035 року доволі детально продемонструвала стратегічну необхідність оновлення протиповітряної оборони країни. До 2030 року всі наявні зенітні ракетні комплекси, які зараз знаходяться на озброєнні ЗСУ, вичерпають свої експлуатаційні можливості.
Тому питання їх заміни необхідно підіймати вже зараз. І перед Міноборони є лише два шляхи - довіритись вітчизняному ОПК та вкласти гроші у власні розробки, або замовити вже готове рішення.У будь-якому випадку мова йде про величезні суми та національний рівень питання. Наприклад, для Кореї розробка ЗРК середньої дальності KM-SAM, в якій дуже активну участь брала Росія, зайняла 16 років та коштувала понад 500 млн доларів.
Розробку схожого за можливостями турецького HISAR-O можливо оцінити у 400 млн доларів зі строком у 13 років.
Водночас Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ "Луч" Олег Коростельов повідомив, що ДККБ "Луч" може створити ЗРК середньої дальності та активно використати вже відпрацьовані технології.
За його словами, вітчизняний ЗРК вже готовий на 40-50%, а завершення його розробки питання 2,5 років та 30-50 млн доларів. Звісно в умовах України знадобиться ще 2-3 роки, щоб прийняти його на озброєння та почати серійне виготовлення.
Якщо ж піти по шляху закупівлі готових рішень, то їх цінник для України буде у районі 4-5 млрд доларів за комплекси типу MIM-104 Patriot із дальністю дії до 80-100 км та можливістю перехоплення балістичних цілей. Принаймні стільки витратили Румунія та Польща.
У випадку обрання ЗРК типу NASAMS із максимальною дальністю стрільби у 40 км та без можливості ефективної протидії балістичним цілям, то на три дивізіони Угорщина витратить 1 млрд доларів. У випадку України три дивізіони цих комплексів буде замало, а тому і цінник буде вищим.
У випадку обрання ЗРК типу NASAMS із максимальною дальністю стрільби у 40 км та без можливості ефективної протидії балістичним цілям, то на три дивізіони Угорщина витратить 1 млрд доларів. У випадку України три дивізіони цих комплексів буде замало, а тому і цінник буде вищим.
Проект ОТРК вдалось підтримувати завдяки зацікавленості Саудівської Аравії, в результаті якої з’явився проект "Грім-2". А у 2015 році у КБ "Південне" повідомили, що за умови відновлення державного фінансування, вітчизняний ОТРК для українського війська може з’явитися через три роки.У 2020 році заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк в інтерв'ю Defense Express заявив, що з 2021 розпочнеться фінансування цього проекту, який за своїми можливостями цілком вірогідно перевершить російський ОТРК "Искандер".
У 2020 році заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк в інтерв'ю Defense Express заявив, що з 2021 розпочнеться фінансування цього проекту, який за своїми можливостями цілком вірогідно перевершить російський ОТРК "Искандер".
Враховуючи саме такі глобальні виклики, деякі з задач, на кшталт необхідності вирішення питання із вантажним транспортом для ЗСУ, в умовах, коли єдині два виробники "КрАЗ" та "Богдан-Моторс" оголосили про банкрутство, виглядають вже, як тактичні.У будь-якому разі, сподіваємось, що 2021 рік стане для українського ОПК, в першу чергу, роком досягнень та звершень.
https://defence-ua.com/minds_and_ideas/najvazhchi_zavdannja_oboronno_promislovogo_kompleksu_ukrajini_u_2021_rotsi-2482.html