MOTO.com.ua
events
0
Події
Погода: Київ
29.03, 00:13
44
+12 °С
Вітер: 4 м./с., Пд-З
НовиниФорумОголошенняЖурналКаталогПривалКалендар
Реєстрація Вхід
?
Увійти
Допоможіть Армії, наближайте нашу Перемогу!
Форум
Шукати

Електронні та цифрові прилади для мототехніки

Переглядів: 3962, модератор: ed13hell
ed13hell модератор теми
27.01.2017 р.
answerview
В даній темі будем розповідать про
різні готові прилади, проекти, схеми, описи, відео роботи цифрових приладів
які можна встановити на мототехніку.

Основні:
- Спідометри, одометри, тахометри та інше.
Допоміжні:
- зарядні та вимірювальні пристрої (вольтметри, термометри), реле та інше.
Посилання:
- посилання (рос. ссылки) на сайти та інтернет-магазини де можна придбати (замовити) електронні прилади, як готові так і у вигляді наборів для самостійного збирання/конструктори (Diy Kit).


Увага!
розміщення матеріалів без попередньої згоди з їхніми авторами,
матеріалів по не своїх проектах та приладах (без посилань на першоджерело)
будуть вважатись порушенням з витікаючими наслідками.

Дякую за порозуміння!

Пости з інформацією, що не стосується напрямку даної теми, будуть видалятись без попереджень.
Вірим в Бога та Збройні Сили України!!!
Змінено: 15.03.2017 р., ed13hell
2
like
2
good
bad
shockingly
ed13hell модератор теми
28.01.2017 р.
answerview
Відкрив тему, але виникла невелика  заминка, із закінченням проекту
"механічно-електронний мото спідометр"
тому публікація матеріалу буде трохи пізніше.
Для початку фото нової шкали спідометра приборки "Альфа"
(початково була "60 км).
В архіві всі необхідні файли в форматі Corel draw для друку/різки.
Додаю фото шкали "аналогово-електронного" тахометра + відповідний архів.
Вірим в Бога та Збройні Сили України!!!
Змінено: 13.03.2017 р., ed13hell
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
Прикріплені файли
rar
232.93 кБ.
rar
629.49 кБ.
1
like
1
good
bad
shockingly
ed13hell модератор теми
13.03.2017 р.
answerview
Потроху просувається моя задумка.  Для початку трохи опишу суть питання.

  Всім давно відомо, що спідометр штатної альфа-дельтовської панелі приладів, особливо із шкалою "60 км", показує доволі приблині результати, на відміну від вбудованого одометру, той як не дивно відстань рахує вірно.
  Щоб мати можливість бачити реальну швидкість з якою рухається моя Дельта, давно хотів поставити на неї який небудь електронний спідометр. Навіть придбав для цього велокомпьютер (Фото1). Прикольний такий собі велокомп, є підсвітка, багато всяких функцій, а головне (може правда це тільки для мене головне) великі цифри. Для кріплення на руль зробив йому металевий кронштейн, типа антивандальний, щоб його не можливо було швидко зняти, поки власник кудись відійшов від мото/мопеда, АЛЕ....
  Особисто мене завжди напрягали будь-які "приколи" які треба було кріпити на руль, бо на мою думку на рулі мопеда/мотоцикла і так вже достатньо всього, тим білше є панель приладів і на якісь додаткові дисплейчики та індикатори, що розташовані поза зоною "приборки" та на деякій відстані від неї, в дорозі відволікатись не варто.
Через такі  свої заморочки було вирішено раз і на завжди  - всі додаткові електронні пристрої (спідометри, вольтметри, тахометри і т.д.) розмістити в або замість штатної панелі приладів. Для прикладу: в далекому 2009 році мною вже був встановлений "штурман-5" (вольтметр, тахометр, годинник) (фото 2), але через деякий час виявилось, що його хоч і не велика, але все ж таки з кронштейном вага, завдяки вібрації та трясці під час руху, виламала обидві шпильки пластмассового корпусу індикаторів панелі приладів, на якому він і був закріплений....
  На просторах інтернету є багато різних розробок бортових компьютерів, спідометрів-одометрів, тахометрів і т.д., але більшість з них (спідометри) розраховані на штатний автомобільний датчик швидкості, який видає 2, 4, 6, 10 імпульсів за 1 метр пробігу, що зовсім не підходить до мопеду, мотоциклу. Наприклад, довжина окружності колесу мого мопеду становить 1,71 м (цифра вже не ціла), що в перерахунку на 1 метр дорівнює  0.584 імпульса..... Тобто використати схему, призначену для авто кардинально не переписавши управляючу програму або не вийде зовсім, або вийде те саме що із штатним стрілочним спідометром - буде показувати "погоду на Марсі"... 03_biggrin  
Такі проблеми відсутні у велоспідометрах і електронних панелях приладів типа "KOSO" (фото 3), оскільки в них при налаштуванні можна ввести саме довжину окружності колеса.
То що, знову повертатись до велоспідометра, або купувати китайське "KOSO"? І знову (опять) "25", велоспідометр ставити не хочу, платити китайцям 1000 грн хоч і за гарну приборку теж нема особливого бажання, тим більше що на мопеді Дельта така приборка  буде не зовсім доречна, типа як крила від "Мрії" притулити на "ЯК-40"...
Так в пошуках і роздумах натрапив на одного гарного добродія, який підказав ще одного добродія, а той в свою чергу допоміг з прошивкою для електронного спідометру-одометру з рядом важливих функцій, який можна було б  адаптувати до наших "коників", але є ще ряд не вирішених питань, і саме через ці питання я поки що не буду публікувати проект, хай побуде в стадії розробки, бо і сам ще не досконало його вивчив....
І от, окрім вищезгаданих добродіїв, мені на очі потрапили вироби ще одного хлопця... Парочку його розробок я і взяв, вірніше вже готові придбав у ного для початку свого проекту по модернізації панелі приладів. Ці дві розробки покажу тут (фото 4, 5), а свій  остаточний звіт постараюсь викласти після закінчення збирання,  налаштування і встановлення на мопед.
Вірим в Бога та Збройні Сили України!!!
Змінено: 13.03.2017 р., ed13hell
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
1
like
1
good
bad
shockingly
ed13hell модератор теми
25.04.2017 р.
answerview
закінчив монтувати приборку.
було (фото1)
стало (фото2,3)

залишились підправити деякі нюанси, але то вже якось потім.
хоч  електронний спідометр не має ніякого корисного функціоналу окрім двох параметрів:
- швидкості
- запам'ятовування пробігу (який можна скинути)
поки що все буде так як є....

пояснення/уточнення:
я взяв штатну "альфівську" панель приладів, яку модернізував, а саме:
спідометр - прибрав одометр "денного" пробігу з ручкою скидання (обнулення) та шестерню,
а замість нього поставив електронний спідометр, на те місце де була ручка обнулення денного одометра поставив кнопку переключення режимів (спідометр/одометр).
тахометр - трохи обрізав та переставив штатну плату тахометру "на верх", на її місці встановив електронний тахометр.
таким чином, панель приладів я не робив нову, а модернізував те що було,
за одне замінив:
- шкали (на спідометрі була 60 км), на більш приємні для очей:
- в "банки" вмонтував по стрічці з синіми світлодіодами (по 15 шт) на підсвітку;
- та замінив звичайні стрілки на стрілки з червоною підсвіткою;
- замінив індикатор передачі на синій, бо червоні світлодіоди в сонячний день практично не видно;
- вольтметр (висота цифр 0,28", був вмонтований в пусте місце ще в минулому році).

усі фото в архіві.
Вірим в Бога та Збройні Сили України!!!
Змінено: 17.08.2022 р., ed13hell
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
Прикріплені файли
rar
12.47 мБ.
9
like
8
good
bad
shockingly
1
23.12.2018 р. відповів для ed13hell  
answerview
Гут!18_goodТільки хтось "мінусяку" вліпив....03_biggrin
Іванович. Не бандерлог!
like
good
bad
shockingly
ed13hell модератор теми
24.12.2018 р.
answerview
Тільки хтось "мінусяку" вліпив....
Тю, та мені на того прєзіка хто "мінусяку" вліпив по цимбалам,
завжди знайдеться той, хто в своєму житті недооцінений, хто своїми руками, що виросли із задніх карманів джинсів та головою в яку їсть, нічого в житті толкового не зробив, за-звичай намагається піднасрати і з того мабуть отримує оргазм....
Нехай собі дебіл дрочить, а ми тим часом, як буде натхнення, зробим щось ще крутіше тут викладем - нехай своєю жовчю задавиться....
Вірим в Бога та Збройні Сили України!!!
Змінено: 24.12.2018 р., ed13hell
like
good
bad
shockingly
ed13hell модератор теми
17.08.2022 р.
answerview
Всіх вітаю, Слава Україні!
----------
Нарешті в перервах між домашніми справами, таки дійшли руки...06_question
Поставив на Дельту панель приладів, яку купив на аліку ще на прикінці 2019 року30_crazy
----------
Послідовність процесу не знімав, на фото майже все видно
(кронштейн придумував по-ходу, для більш точних підрахунків швидкості добавив 2 магніта (тепер їх 3), вольтметр поки що не поставив, але обов'язково є в планах)
----------
В кого будуть якісь питання, ласкаво просим в особисті повідомлення.
----------
Фото 1 - було;
Фото 2, 3 - стало.
----------
PS:
попередня аналогово-цифрова панель приладів буде трохи покращено:
- повернуться оригінальні шильдики спідометра та тахометра;
- вольтметр змінить колір на синій;
- оновляться корпуси елементів;   
- ще деякі незначні допрацювання.

  Після цього вона буде виставлена на продаж.
Вірим в Бога та Збройні Сили України!!!
Змінено: 17.08.2022 р., ed13hell
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
6
like
5
good
1
bad
shockingly
18.08.2022 р.
answerview
панель приладів

Поздравляю. Я такую панель уже поменял на новую модель недавно. Старую продаю. Недорого03_biggrin
У тебя проще было поставить, у меня в скутер геморроя больше было.. и не только с установкой. Если есть желание посмотри- две части по коротенькие. Подписывайся16_roll Слава ВСУ!

https://youtu.be/C0wkWhn6ANg

https://youtu.be/gS0mcww0pnc
Под бодрьІй zov трубьІ и воплей сумасбродньІх, отправили рабов освобождать свободньІх...
Украина у меня в душе, а душу я не продаю.

Змінено: 18.08.2022 р., Veps
like
good
bad
shockingly
ed13hell модератор теми
18.08.2022 р. відповів для Veps  
answerview
Нормально!18_good
Вірим в Бога та Збройні Сили України!!!
Змінено: 22.08.2022 р., ed13hell
1
like
1
good
bad
shockingly
27.08.2022 р.
answerview
В мене на Gazelle зараз так. Зробив ще десь у 2014 році. Зліва зелений індикатор температури двигуна, під ним індикатор спрацювання лампи гальма. Коли в мене заглючили "жабки", то я зразу побачив, це моя безпека. Справа вольтметр, під ним три світлодіода заряду/розряду акумулятора. Досить зручно. В прилад вмонтована "пищалка" для того, щоб не забувати вимикати повороти. Зараз вже є реле з нею, але тоді їх ще не було.
Одне пролетів. Коли вийшов за ладу термометр, взяв другий, але не побачив, що він зелений. Погано видно на сонці. Зробив накриття зверху, але не то. Планую зробити "колодязі".
Русский военный корабль - иди нахуй!!!
Змінено: 27.08.2022 р., Wicker
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
1
like
1
good
bad
shockingly
ed13hell модератор теми
28.08.2022 р. відповів для Wicker  
answerview
Наче нормально 
Саме краще на сонці видно індикатори з синіми сегментами.
Вірим в Бога та Збройні Сили України!!!
like
good
bad
shockingly
Тюль купить недорого в Украине
купить телефон в Одессе со склада, Украина
купить инсталляцию для унитаза в Одессе, магазин сантехники
© 2001-2024, MOTO.com.ua - все про мотоцикли та скутери!   Зворотній зв'язок   Про нас   Реклама на сайті   Магазин