MOTO.com.ua
events
0
Події
Погода: Київ
28.03, 14:59
44
+16 °С
Вітер: 2 м./с., Схід
НовиниФорумОголошенняЖурналКаталогПривалКалендарМагазин
Реєстрація Вхід
?
Увійти
Допоможіть Армії, наближайте нашу Перемогу!
Форум
Шукати

Работы с эпоксидной смолой: как, что, какие секреты?

Переглядів: 44979
motogad
29.09.2008 р.
answerview
Показати повідомлення
Работы с эпоксидной смолой , как , что , какие секреты ???
Столкнулся с такой вещью как хрупкость готового изделия , сваяли на китайца кое какой обвесик вместо родного , а он при первом падении разлетелся , так вот - как его заделывать чтоб оставались эластичные , ударогасящие свойства готового изделия , так как тюнинг китайчега продолжается и нехоца чтоб он разлетелся когда  с подножки иль чево то там ишо . По поводу высказываний ( китай гавно ) по старинке прошу не писать ,  уже неактуально  03_biggrin
Змінено: 28.07.2010 р., Vervet
like
good
bad
shockingly
30.09.2008 р.
answerview
потом обдувает строительной пеной. После высыхания пене придается форма,приближенная к окончательной! Прямо на пену клеится несколько слоев стеклоткани на эпокситку (итоговый слой 4-5мм). после полного высыхания обрабатывается наждаком, грунтуется, красится,лакируется!

помоему это и
вынимал родную..вклдывал кулек надувал, пены шлифмашинкой придавал нужную форму, а потом юзал..пену как прес форму...

вот это..один и тот же метод..а в составы не вникал..просто делал...
Два Йогге и Дио на содержании.
like
good
bad
shockingly
05.10.2008 р. відповів для Miks  
answerview
Мржет полиэфирка и проще в работе, но она трудно рожаема. А эпоксидка в каждом киоске. Да и стекловолокно у нас [мат] впоймаеш, пришлось с теплотрассы стеклоткань дёргать. 15_badgrin
форум lexus
like
good
bad
shockingly
akella
05.10.2008 р. відповів для motogad  
answerview
насколько я помню, есть эпоксидная  смола и эпоксидный клей. Для моделирования лучше смола. Как общедоступный пластификатор рекомендую клей *феникс*
like
good
bad
shockingly
09.03.2009 р.
answerview
подскажите , эпоксидная смола без отвердителя сама по себе застывает ?
Есть стеклоткань , хочу укрепить крыло .
Вообщем что мне нада купить на рынке чтоб промазывать стеклоткань ? 33_wacko
like
good
bad
shockingly
09.03.2009 р. відповів для DefJam  
answerview
Она может со временем загустевать до непригодного для работы состояния.
Но ждать пока сама затвердеет нужно ооочень долго. Я как-то нашёл у себя эпоксидку двадцатилетней давности. Почти стекловидная масса, но тем не менее, какой-то незначительной текучестью всё же обладает. 01_smile
Ушествие Второе. Окончательное.
like
good
bad
shockingly
10.03.2009 р.
answerview
вместо епоксидной смолы лучше использовать полиефирную, она быстрее сохнит! а вместо стеклоткани лучше брать стекломат! с ним проще работать и намного удобней!
like
good
bad
shockingly
10.03.2009 р. відповів для Timer  
answerview
У меня уже есть стеклоткань . Я не спешу ,так что могу подождать пока подсохнет . Мне тут просто корч один не может обьяснить ... он говорил что просто єпоксидной смолой мазал стекловолокно и всё ок .... но насколько я знаю надаж затвердитель ....
П.с. а замеенял ктото смолу клеем ? типа момент ...
like
good
bad
shockingly
24.03.2009 р. відповів для DefJam  
answerview
сама по себе нет.ей нужен отвердитель.непосредственно перед работой нудно в смолу добавить отвердитель(бывает в виде порошка или жидкий).в нужных пропорциях.если много то тогда он быстрее застывает но становитца хрупким(ранее было сказано).и перемешиваем тщательно но быстро.(как делал я)!!!!берем например сломанный на несколько частей пластик,места поломки по торцу склеиваем клеем(супер-пупер-мега слоном)тот что сохнет за пару секунд.придаем тем кускам форму ранее целой детали.ещо до поклейки с внутренней стороны пластика делаем царапины,чтобы создать шероховатость для лучшего прилипания смолы.
вообщем так. создали шероховатость изнутри.склеили воедино.наносим слой ебоксидки потом ложым сверху стекло ткань.(если нету то на хыдой конец модно простую ткань,но ту что пропитуетца )так как она "редковата" по структуре(стеклоткань) я ложыл ее в 2-3 слоя и потом сверху снова смолой.и даете ей высохнуть.при роботе и при высыхании моя смола грелась(использовал смолу для изготовления подиумов под музыкальные системы в автомобилях).если не создать шероховатость на месте поклейки то отпадет как кусок грязи при хорошей вибрации.
GALA
like
good
bad
shockingly
24.03.2009 р.
answerview
вставлю и свои 5 копеек

проверить, хватает ли отвердителя можно простым методом - на паяльник нагретый положить 1 маленькую каплю разведенной эпоксидки. если застынет - отвердителя хватает, если нет - надо добавлять, иначе смола просто не застынет и вся работа пойдет на смарку.
я думал, ежедневные тренировки в 6 утра сделают из меня жаворонка.щас.
Они сделали из меня хмурую, сонную и уставшую сову.
like
good
bad
shockingly
28.07.2010 р.
answerview
здравствуйте. Я купил смолу для ламинирования http://avtomaliar.ua/index.php?main_page=product_info&cPath=26_27&products_id=250
После застывания сверху образуеться липкий слой, если больше отвердителя то все равно эфект тот же, что это может быть?
Змінено: 28.07.2010 р., dancermanz
like
good
bad
shockingly
28.07.2010 р. відповів для dancermanz  
answerview
Если отвердителя слишком много - то смола также не становится. Если не слишком много, то липкая только поверхность, соскрябать ножом до твердого слоя, или смыть поверхностный слой растворителем..
like
good
bad
shockingly
28.07.2010 р. відповів для Volt  
answerview
растворителем очень плохо стираеться, и то не полностью
like
good
bad
shockingly
28.07.2010 р. відповів для dancermanz  
answerview
это наверно слишком много отвердителя. попробовать можно еще  наждачкой.
Ставшая смола уже кроме кислоты ничем не берется.
like
good
bad
shockingly
12.03.2017 р.
answerview
Предлагаю обратить внимание на французские эпоксидные смолы. Со стекломатами тоже сейчас проблем нет, тут есть всегда в наличии. Соглашусь, что работать с полиэфиркой немного легче, но по надежности она все же уступает эпоксидной смоле. 31_bigboss
Предлагаем [url=http://mygarden.com.ua/product-category/stroitelnie-materialy/smoly/] купить эпоксидную смолу, стекломаты и стеклоткань для ремонта вашего двухколесного друга.
like
good
bad
shockingly
26.03.2018 р.
answerview
Нотатки з процесу ремонту пластику.
Лонгрід або довгочтиво. 
Місцями +18. 
Я попередив.

«Очі бояться - руки роблять!»
Якщо руки ростуть з правильного місця, є час та натхнення - не варто боятися самостійно ремонтувати пластик. Гугль та Ютюб дадуть безліч інформації на будь-яку тему.
«Дешева рибка - *** юшка!»
Не варто заощаджувати на матеріалах та інструменті. 10 гривень, збережених при покупці клею або необхідного інструменту врешті вилізуть у більші витрати, що в кілька разів перевищать попередні. І кошти - не головне! ЧАС! Ось що втрачається найбільше…

«Який у вас план, містер Фікс?»
Плануйте роботи та послідовності дій - це дуже заощадить час та матеріали. Особливо, коли працюємо вечорами, після трудовиєбуднів. Особливо розділяємо «брудні» та «чисті» роботи. Наприклад: підготовка поверхонь: миття, очищення, свердління та прорізування отворів, зашкурювання тощо - це багато бруду, пилюки, стружки. Оклеювання, шпатлювання, фарбування - бруд та пилюка зведе нанівець всі зусилля. Отже: брудні роботи - ретельне мокре прибирання, наступного вечора - чисті роботи.
Для кожного етапу - тільки необхідне приладдя, особливо, коли робоче місце обмежене. Все для підготовки - в одну коробку, все для оклеювання - в іншу. Дістаємо тільку ту, що потрібна. Попрацювали, інструмент помити-почистити, сховати назад. Нагромадження непотребу забирає час, нерви та складає небезпеку розлити пиво… І пам’ятаємо про безпеку: приміщення провітрюємо, працюємо в рукавичках та окулярах. Красивий пластик та хворі очі з легенями - прикольно, але нахіба?!

«Гибли, сину - тато ввечері сокирою підправить»
Підготовка поверхонь дуже важлива. Знехтуєш чистотою, зашкурюванням або обезжиренням - вилізе на поклейці, шпатюванні, фарбуванні.
- ретельно миємо з милом всі поверхні (навіть там, де клеїти не планувалося) до «котячого» блиску.
- смола не даішник - просто так не пристане. Поверхня має бути шершавою, чистою та знежиреною. Знежирюємо безпосередньо перед шпатлюванням-оклеюванням. Перед цим протерти вологою ганчіркою та підсушити.
- площу майбутньої латки позначаємо олівцем або маркером. Сьогодні пошкурили, щілина (тріщина) заховалася, завтра на поклейці вже не знайдеш.

«Срала-мазала-білила»
Вірний вибір хімії - 90% результату. Для миття - господарче мило або «водійська» паста. Для знежирювання - 846-ий або «галоша». Ацетон виключити від слова «зовсім».
Про смоли докладніше. Розрахувати необхідну кількість досить складно, тож до магазу бігатимемо не раз. Купувати зазделегідь і багато не раджу - втрачені гроші, бо є термін придатності. 
Експерименти та випробування - для вчених. От чого я раніше не був такий розумний?
Єпоксидних смол та клеїв у продажі - шо у дурня фантиків. Продавець - не твій друг і його гаманець йому ближчий. Не впарив тобі - вкрав у родини.
Продавець - не практик, не виробник і не консультант. Його справа - каса!
Такі не всі, але таких - більшість.

«Mannol Epoxy-plastic 9904».35 гр. 70-100 грн.
Смола і затверджувач в об’єднаних шприцах.
Двокомпонентний полімерний клей на епоксидній основі. Прозорий, матовий, з високою адгезією, після повної полімерізації пластичний. Час критичного затвердіння «ЧКЗ» (сам придумав: час від моменту, коли клей ще пластичний і легко наноситься до часу, коли починає тверднути і рухати вже не можна) - до 8 хвилин. Готувати малими порціями для кожної поверхні окремо. 80% затвердіння - 2 години. Повне - доба.

Henkel «Момент супер-епоксі». 6 мл (35 мл), 100- 180 грн.
Смола і затверджувач в об’єднаних шприцах. В комплекті - лопатка для нанесення та кюветка для змішування.
Двокомпонентний епоксидний клей. Прозорий, глянцевий. Після полімерізації - пластичний, механічних навантажень майже не боїться. ЧКЗ для тонкого шару - біля 8 хвилин, для товстого ~10 -12 хвилин. 80% затвердіння: 1-1,5 години. Повна полімерізація - доба, але для тонких шарів достатньо й 10-12 годин.

Zollex Super Epoxy (не плутати з Steel Epoxy!). 35 гр, 60-80 грн.
Смола і затверджувач в об’єднаних шприцах.
Двокомпонентний епоксидний клей. Прозорий, матовий. Після полімерізації - пластичний, механічних навантажень майже не боїться. ЧКЗ для тонкого шару - біля 5 хвилин, для товстого ~ 8-10 хвилин. 80% затвердіння: півгодини-година. Повна полімерізація - доба. Тонкі шари - прозорі, товсті - жовтуваті.
Усі три за зручністю використання та якістю - практично однакові. Принцип роботи простий: відкриваємо шприци, змішуємо у ємності, перемішуємо до готовності (з прозорого перетвориться на білий непрозорий), наносимо на поверхню, притискаємо, чекаємо затвердіння. Час приготування - меньше хвилини. З цього моменту рахуємо ЧКЗ.
Рекомендації: змішувати обов’язково окремо (дехто наносить безпосередньо на поверхню, розмащує і потім дивується отриманій хуйні). Змішувати на кожну площу оклеювання окремо, враховуючи ЧКЗ. Якщо працюємо з скломатом (або подібним): спершу приміряємо латочку, потім намащуємо поверхню, прокладаємо латку, добре просочуємо (при потребі намашуємо згори), даємо затвердіти.
Порада: якщо поверхня невеличка і фарбувати потім не хочеться - додаємо в смолу капку фарби (приблизно 1:10). Навіть паста з ручки підійде. Я рекомендую концентровані барвники «Зебра». У ємність видавлюємо компоненти клею, поряд - фарбу і замішуючи потрошку «затягуємо» одне на одне.

«А тепер - Горбатий!»
Окремо скажу про український хімпром.

Клей епоксидний двокомпонентний універсальний ЕДП виробництва «Хімконтакт-Епоксі» (продається у високій картонній біло-червоній коробці).
Дві ємності окремо: у великій клей, у малій - затверджувач. 200 гр., 50-70 грн.
Брав просто для експерименту. Визнаю - повівся на вартість та кількість…
Це якись лютий пиздець…
В інструкції написано: змішувати у пропорції 10:1(1,4), ретельно перемішувати не менше 10 хвилин. Але не все так просто 
Ємності - жахливо не зручні, тож рекомендую переливати в шприци відповідного об’єму. Вгадати пропорції - практично нереально! Що ваги, що шприци - до дупи… З пропорцією не вгадав - не твердіє.
Вимішувати не менше 10 хвилин, я рекомендую 20! В процесі вимішування суміш гріється і парує, тож добре провітрюйте приміщення. І навіть після того, як смола стала непрозорою (готова!)- однаково залишається дуже рідкою.
Знехтував часом замішування - не клеїть і не твердіє!
Ненесення ускладнюється тим, що клей залишається дуже рідким і постійно стікає з поверхні. ЧКЗ - *** вгадаєш! Десять хвилин - рідке, двадцять - рідке. Двадцять одна - сметана, двадцять дві - холодець, двадцять три - всьо!
Час повної полімерізації - ХЗ, бо після трьох (!) діб висихання так і залишилася желеподібною. Важлива температура висихання - менше +20 не сохне.
Отже висновок:
- порушив пропорції - ти лох!
- не вимішав достатньо часу - ти лох!
- не витримав температуру висихання - ти лох!
- придбав ЕДП - ги-ги, людоньки гляньте на цього придурка!

«Ще дві тисячі відер - і золотий ключик у нас!»
Після поклейки-латання. Шпатлюємо (якщо залишилися щілини, шви або закривали отвори) будь-якою шпатлівкою для пластику. Я віддаю перевагу Novol Bumper Fix (двокомпонентна, 200 гр., від 70 до 100 грн). Змішується у пропорції 10:1 (2), сохне швидко, шліфується до «дзеркала», фарбується без високої адгезії (фарбу не всмоктує). Правда смердюча (при змішуванні) - рукавички-окуляри-дихальна маска strongly recommended! Шпатлювати тонким шаром! Товстий довго сохне і гірше шліфується-полірується.

«Більше фарби!»
Тут кожному - своє. Якщо площа невелика і є сухе, чисте, добре освітлене та провітрюване (!) приміщення - аерозольний балон (рекомендую Newton), ретельність, уважність - і буде краса. Якщо приміщення не має - аєрозольний балон, «залізні яйця», міцні легені, мегатерпляча дружина - і теж буде краса!
Якщо хочеться «люксус» з фільдеперсами і лаком - тоді краще віддати фахівцям…
І головне - не боятися!!! 

Все написане: власний досвід. Гарний, поганий - але власний. Щось робилося вперше, у чомусь досвід є. «І свого научайтесь, і чужого не цурайтесь!»
[url=www.namu.org.ua]Національна Асоціація Мотоциклістів України
Змінено: 26.03.2018 р., Mihalych
2
like
2
good
bad
shockingly
26.03.2018 р.
answerview
эдп юзал. таки клеит. но:
1. сложно угадвыать пропорции (я разводил для маленьких объемов)
2. много отвердителя - становится очень хрупким, мало - сохнет неделями
3. плохо вымешал - сохнет неделями и слоями
4. сам по себе - сравнительно хрупкий, и для клейки ABS пластика непригоден.

по поводу краски из баллонов - если пластик "играет" (пример: морда с поворотниками), краска облетает. и оцень легко царапается. а еще часто "переводится" на штаны при езде. ну и ессно - боится растворителей. но - дешево и сердито.
like
good
bad
shockingly
20.04.2021 р.
answerview
Работы с эпоксидной смолой , как , что , какие секреты https://remontuk.com/ep/epoksydna-smola-kupyty-lviv/ ???Столкнулся с такой вещью как хрупкость готового изделия , сваяли на китайца кое какой обвесик вместо родного , а он при первом падении разлетелся , так вот - как его заделывать чтоб оставались эластичные , ударогасящие свойства готового изделия , так как тюнинг китайчега продолжается и нехоца чтоб он разлетелся когда  с подножки иль чево то там ишо . По поводу высказываний ( китай гавно ) по старинке прошу не писать ,  уже неактуально  
Епоксидну смолу купляв тут https://remontuk.com/ep/, давно хотів зробити стіл, біжутерію, або шось своїми руками з епоксидною смолою
like
good
bad
shockingly
20.04.2021 р.
answerview
Епоксидну смолу купляв тут https://remontuk.com/ep/,
Розкажи краще про свій байк...15_badgrinа не про біжутерію...
Іванович. Не бандерлог!
1
like
good
1
bad
shockingly
20.04.2021 р.
answerview
Розкажи краще про свій байк...а не про біжутерію...
Иваныч, ну какой у этого индейца байк03_biggrin видишь, он пытается тут свой сайт пропидарить пропиарить03_biggrin
like
good
bad
shockingly
Тюль купить недорого в Украине
купить телефон в Одессе со склада, Украина
купить инсталляцию для унитаза в Одессе, магазин сантехники
© 2001-2024, MOTO.com.ua - все про мотоцикли та скутери!   Зворотній зв'язок   Про нас   Реклама на сайті