MOTO.com.ua
events
3
События
Погода: Киев
12.05, 20:57
32
+13 °С
Ветер: 4 м./с., Вост
UA
НовостиФорумОбъявленияЖурналКаталогПривалКалендарьМагазин
Регистрация Вход
?
Войти
Журнал
Все
Авторское
Мероприятия
Обо всем
Опыт
Путешествия
Ремзона

На дорозі передбачайте і будьте передбачувані

Автор: Oper
facebook vk twitter google-plus email
Не пощастило в суботу 13 серпня жителю села Красилівка Козелецького району (Чернігівська обл.). Своїм тілом йому довелося проломити вітрове скло автомобіля. Його кров окропила капот авто і асфальт автодороги.

Старенький рухався автодорогою Київ-Чернігів традиційним сільським транспортом – велосипедом. Його з боку столиці «наздогнав» киянин на легковику Dacia Logan.

Постраждалому на місці пригоди надавали медичну допомогу лікарі «швидкої». Прибули й родичі. Йшла мова про зашивання ран. Дідуся неначе жорстоко відлупцювали: голова кровоточить, обличчя у саднах. Добряче дісталося й лівій нозі.

Побитому на той час було не до пошуків правди. А от водій легковика (на фото - у блакитній майці і з татуюванням) шастав туди-сюди, наче приперчений, виказуючи своє обурення і періодично прикладаючи до вуха «мобілу». За його словами, рухався він із суворим дотриманням швидкісного режиму: 60 км/год. і більше – ні-ні! А підступний дідусь начебто звернув ліворуч, під удар...

- Я думаю, візьму лівіше - хто знає, що у діда в голові. Тільки беру лівіше, як він переді мною, просто переді мною різко захотів поїхати туди, - вказує киянин на протилежний бік вулиці. Водій легковика також заявив, що має свідка - жінку-водія, яка перед зіткненням зупинилася неподалік.

У цей же час трохи далі інспектор ДАІ тихенько працював з паперами. Втім, незалежно від того, кого зрештою називають винуватцем, попередити пригоду на дорозі зазвичай могли б обидві сторони. Для цього потрібно передбачати можливі дії інших учасників руху і самому бути передбачуваним.

Авто

Павила дорожнього руху зобов'язують водіїв дотримуватися безпечного інтервалу між транспортними засобами, зокрема залежно від дорожньої обстановки. На дорогах південних районів нашої області водії здійснюють повноцінний обгін велосипедиста навіть з виїздом на зустрічну смугу, з великим запасом інтервалу. А ось водії великих міст, мабуть, вважають себе "снайперами"...

Якось мені вдалося запитати на світлофорі у водія, що прошмигнув повз мене, залишивши 20 см інтервалу між правим боком свого авто і моїм велосипедом: "Що ж ти твориш?" Потенційний вбивця відповів, як відрізав: слід виконувати правила: їхати на велосипеді не далі одного метра від бордюра. Це значить, що сам він востаннє читав Павила ще за царя Гороха. Адже такої норми давно не існує.

Двоколісні

Як обов'язкове обладнання велосипеда ПДР називають світлоповертачі й звуковий сигнал. Проте життя встановлює додаткові правила: дзеркало, необхідне дзеркало заднього виду!

Без нього на велосипеді в кращому разі доведеться розвиваи м'язи не лише ніг, а й шиї. Адже перед кожним маневром, особливо ліворуч - поворотом або об'їздом перешкод чи ям - слід переконатися, що ззаду на вас не налетять кілька тонн металу.

Сергій СТУК,
тижневик "Чернігівщина" № 34 від 18 серпня
6
like
4
good
bad
shockingly
2
Фото 1/19
17.08.2011 г., просмотров: 2689
Подобные статьи

Мотоконтраст
Мотоконтраст

"large Crimean trip" наша версия фотоотчета Киев-Судак

Карьер, с. Новогородское (Житомирская обл.) или как мы проводим каждые выходные
Карьер, с. Новогородское (Житомирская обл.) или как мы проводим каждые выходные

Кросс и ендуро
Кросс и ендуро

Фотоотчет с Мотобайк 2011
Фотоотчет с Мотобайк 2011

Комментарии14
Avatar Svolota35
Svolota35 18.08.2011 г.
А от водій легковика [color=rgb(102, 102, 102)](на фото - у блакитній майці і з татуюванням)[/color] шастав туди
Шото тут как то не красивенько. Я понять не могу это 102 водитель легковика нервно так вызывал 102,102,102... или как
Avatar ZyXEL
ZyXEL 18.08.2011 г.
Видел я это ДТП, когда на Ладинку поворот проехал. Общался с местными, так они говорят, что велосипедист не прав был...
Avatar Oper
Oper ответил для ZyXEL 18.08.2011 г.
Може й не правий, але діда шкода. Тепер ще й київському бугаю машину ремонтуй (з його пенсії, ага).
Я велосипедистів із запасом об'їжджаю, особлимо старих та малих. А не можна - так коротенько бібікну, щоб хоч почули.
Avatar Ivan-1
Ivan-1 ответил для Oper 24.08.2011 г.
пипец. ну что значит бибикнуть, велосипедист что не имеет права ехать по дороге у бровки?? объехать это уже проблемы автомобилиста ведь! (
Avatar Oper
Oper ответил для Ivan-1 24.08.2011 г.
Має право, має. Щоб не надумався ліворуч завернути, щоб знав, що там їдуть.
Avatar Ivan-1
Ivan-1 ответил для Oper 30.08.2011 г.
за рулем велосипеда ето воспринимается иначе, когда все едут сзади и бибикают
Avatar Oper
Oper ответил для Ivan-1 30.08.2011 г.
Та я сам на веліку провів не один рік і не десять
Одна справа - коли молодий на дорогому шосейнику займається спортом і напевно знає як поводитися на дорозі. І зовсім інша справа - коли стрьомна баба на лисапеті з прив'язаною косою...
Avatar Юра-Ездок
Юра-Ездок 18.08.2011 г.
От такого никто не застрахован... Или ты, или тебя. На дороге ВСЕГДА нужно быть предельно осторожным. Хотя, от судьбы не уйдёшь!
Avatar Wicker
Wicker 20.08.2011 г.
На этой же трассе почти на этом же месте (110-е километры) неделю назад меня тоже шугнула бабка на велике резким выпадом влево. Хорошо, хоть её мозги сгенерировали команду обернуться ПОСЛЕ начала поворота. А я уже там оттормаживаюсь. Рванула бабка обратно вправо... Блин, стрёмно с этими лисапедистами...
Avatar SergioStreet
SergioStreet 22.08.2011 г.
а чего не говорится, что велосипедист должен по трассе ехать против шерсти?
или уже и этого не должен? или я с пешеходами перепутал?
Avatar Oper
Oper ответил для SergioStreet 22.08.2011 г.
З пішоходами переплутав.
Avatar white_wolf
white_wolf ответил для SergioStreet 27.10.2011 г.
Велосипед - транспортное средство, и оно должно двигаться по правой стороне дороги, не даром у него катафоты сзади красные, спереди - белые!
Avatar IzoBara
IzoBara 24.08.2011 г.
Деда жалко, но ему повезло ещё. У нас в прошлом году на трассе в 1км от города на деда-велосипедиста наехал МАЗ. Жуткое зрелище я вам скажу. Я видел последствия ДТП части дедушки лежали по всей ширине двухрядки. Нужно быть всем аккуратным!
Avatar white_wolf
white_wolf 27.10.2011 г.
Меня просто убивает быдло на велосипедах в украинских селах!! Все валят по встречке, не важно обычная ли это дорога или 4-полосная трасса! Сам лично наблюдал как долбанутая мамаша валила на велосипеде с ребенком по встречке на трассе Киев-Житомир, а сзади на маленьком велосипеде догонял сынишка лет 10 от силы, неадекватно водя руль влево-вправо в лоб движению, скорость какого 110 км/ч и больше! В Британии, к примеру, в миг лишили бы родительских прав.
Ремонт авто в Киеве на Кабанчике
mototehnika
техника apple купить в Одессе. Киев, Харьков Украина
© 2001-2021, MOTO.com.ua - все о мотоциклах и скутерах!   Обратная связь   О нас   Реклама на сайте