MOTO.com.ua
events
0
Події
Погода: Київ
17.05, 17:48
30
+18 °С
Вітер: 6 м./с., Пн-З
НовиниФорумОголошенняЖурналКаталогПривалКалендарМагазин
Реєстрація Вхід
?
Увійти
Підтримати Збройні Сили України
Журнал
Всі
Авторське
Досвід
Заходи
Подорожі
Про все
Ремзона

Коротка подорож на легких мопедах

Автор: mototourism
facebook vk twitter google-plus email
Пролог
У місті Жовті Води, у навчально-виховному комплексі № 6 "Перспектива" працює гурток мотоциклетного туризму. Гурток об’єднує небайдужу до мотоциклетних мандрів учнівську та студентську молодь. 
Після затвердження Федерацією спортивного туризму України нових Вимог до тривалості та протяжності категорійних маршрутів з авто-мото туризму, у яких передбачалися поміж іншого і подорожі у класі «скутера», ми задумали провести спортивний мотоциклетний похід на мопедах. 
Для проходження даного маршруту були куплені чотири старих та несправних легких мопеда марки «Рига 13» - три штуки и мопед «Рига 11». Мопеди силами гуртківців були «бюджетно» відремонтовані. На сам перед були відремонтовані гальма. Усі чотири мопеда потребували ремонту циліндро-поршневої пари. Але у зв’язку зі значною вартістю комплекту «поршень, циліндр» від ремонту ми відмовилися. Внаслідок відсутність цього виду ремонту на маршруті довелося викочувати мопеди на круті схили пішки. Проте на рівнинних ділянках маршруту мопеди пересувалися задовільно. Під час підготовки мопедів до походу було ретельно виставлене запалювання, промита паливна система.
Познайомитись з повним звітом  та картою походу можна за посиланням
Перший день походу. Ділянка маршруту м. Жовті Води – Іскрівське водосховище
22.06.2015. Всього пройдено за день – L = 39,1 км, Чистий ходовий час – Т = 3:15
Начало денного переходу о 9:12.    
0 км -       Місто Жовті Води, подвір’я НВК №6 «Перспектива» (Фото 01). Загальний напрямок руху – на захід. Головною метою першого денного переходу є перевірка роботи на витривалість двигунів легких мопедів «Рига – 13» та «Рига – 11». Тому відстань переходу першого дня походу була вбрана невеликою – 39,1 км.   
1,5 км -   В’їзд до села Петровське (Фото 02). Відтинок дороги подвір’я НВК №6 «Перспектива» - село Петрівське пройшли плоскою асфальтованою дорогою з гарним покриттям.       
8,65 км -   Міст через річку Зелена, село Олександро-Мар'ївка. До села їхали асфальтованою дорогою з постійним пологим спуском у долину річки Зелена, що сприяло легкій роботі двигунів мопедів. 
12,6 км -   Міст через залізницю Петрівського рудника. Від мосту через річку Зелена до мосту через залізницю Петрівського рудника асфальтована, далі бетонна дорога. Тут є постійний підйом, особливо важкий для мопедів на початку виходу з долини Зеленої. Тут мопеди прийшлось прокочувати пішки, бо двигунам не вистачало потужності для самостійного виїзду на гору. Після виходу на підйом довелось довго відпочивати. 
17,5 км -   В’їзд до селища міського типу Петрове (Фото 03). До смт Петрове доїхали по асфальтній дорозі горбистою рівниною. У селищі - лівий поворот на південь, де по розбитій асфальтованій дорозі рухаємося вздовж правого берега Іскрівського водосховища до села Солдатське. Після Солдатського починається ґрунтова дорога, що пролягає до мосту через річку Зелена. Далі розбита асфальтована дорога і вже перед з’їздом на місце стоянки – ґрунтова дорога.        
39,1 км -   Іскрівське водосховище. Місце стоянки у районі санітарної зони водозабору жовтоводського водоводу (Фото 4, 5, 6). Місце стоянки дуже вдале. Тут є дрова, вода береться із водосховища (обов’язково – кип’ятити!), місця під намет – рівні. Поруч з місцем стоянки є зручні 
Закінчення денного переходу о 14:50

Фото 01. Подвір’я НВК № 6 «Перспектива міста Жовтих Вод. Початок мотоциклетного походу у класі «скутера» на мотовелосипедах, легких мопедах.
    

Фото 02. Придорожній знак при північно-східному в’їзді до села Петрівське. Від знаку головний напрям руху на захід через село Олександро-Мар'ївка до смт Петрове.   

Фото 03. Східний в’їзд до смт Петрове. Прямо – напрямок на захід, далі долина річки Інгулець. У селищі Петрове повертаємо на південь, ліворуч.  

Фото 04. Іскрівське водосховище, річка Інгулець.  У районі першої стоянки. Збирання дров для приготування їжі. Деякі рибалки та відпочиваючі по хижацькому зрубують ще зелені дерева, а потім навіть не використовують їх для багаття.   

Фото 05. Іскрівське водосховище.  Від місця стоянки 800 метрів на південній схід до греблі Іскрівського водосховища. Приготування їжі.

Фото 06. Після вдалої рибалки на Іскрівському водосховищі. Приготування карасів на вогнищі
Другий день походу. Ділянка маршруту Іскрівське водосховище – Макортівське водосховище
23.06.2015. Всього пройдено за день – L = 83,7 км, Чистий ходовий час – Т = 5:14
Начало денного переходу о 10:07 
0 км -       Іскрівське водосховище. Місце стоянки. С місця стоянки по ґрунтовій, а потім сильно розбитій асфальтованій дорозі рушаємо до села Ганнівка. Перед селом дорога стає набагато кращою (Фото 07). 
12,4 км -   Село Ганнівка. Від придорожнього знаку (Фото 08), що стоїть на північно-західній околиці села спускаємося з крутого схилу у долину річки Жовта. Потім затяжній підйом з долини. Тут мопеди прийшлось прокочувати пішки, бо у двигунів слабка компресія. Проблема з ремонтом упирається у фінансові витрати. До Кривого Рогу їхали рівниною асфальтованою дорогою.  
19,5 км -   Північний в’їзд до міста Кривій Ріг (Фото 09). Це найвища точка району денного переходу.    
28,9 км -   Криворізький ботанічний сад (Фото 10). Тут місце проведення екскурсії, на яку витратили близько півтори години часу. Далі проїжджаємо північну частину Кривого Рогу.
36,3 км -   Міст через річку Саксагань, що у північно-східній частині Кривого Рогу. У районі мосту виїжджаємо з міста і повертаємо на схід. Далі проминаємо села Орджонікідзе, Веселе Поле, Гончарове та Девладове.
68,9 км -   Село Сергіївка (Фото 11). По хорошій асфальтованій дорозі прямуємо через село Сергіївка та село Райполе (Фото 12) на північний захід. Дорога пролягає по відносно рівнинній місцевості з незначними підйомами та спускам.
79,3 км -   Північно-східна околиця села Мар'ївка, правий поворот на схід до села Макорти. Тут по сильно-горбистій асфальтованій рівнинній дорозі прямуємо до греблі Макортівського водосховища. 
82,9 км -   Гребля Макортівського водосховища (Фото 13). Гребля являє собою ґрунтово-кам’яну насип, що у вузькому місці перегороджує долину річки Саксагань.         
83,7 км -   Макортівське водосховище. Місце стоянки вибрано неподалік греблі водосховища (Фото 14). Тут мало дров, воду брали з водосховища. Є кліщі, що переносять хворобу Лайма!!!           
Закінчення денного переходу о 18:21

Фото 07. На ділянці дороги Іскрівське водосховище – село Ганнівка. Гарна асфальтна дорога. До села Ганнівка – на південь.

Фото 08. Північний в’їзд у село Ганнівка. Праворуч, на південь, крутий спуск у долину річки Жовта. Далі - до міста Кривий Ріг.

Фото 09. Північний в’їзд до міста Кривий Ріг. Праворуч, напрямок на північ - до села Ганнівка. Ліворуч, напрямок на південь - до міста Кривий Ріг

Фото 10. Криворізький ботанічний сад. Місце проведення ознайомчої екскурсії.

Фото 11. Дорога у районі південно-західного в’їзду до села Сергіївка. Прямо, на північний схід - до міста П’ятихатки.

Фото 12. У районі села Райполе. Праворуч від дороги, напрямок на південній-схід тут простягається  долина річки Саксагань. 

Фото 13. У районі Макортівського водосховища. Прямо, на північний-захід – гребля Макортівського водосховища. На греблі дорога викладена з бруківки.

Фото 14. Місце стоянки неподалік греблі Макортівського водосховища. Ліворуч, на південний-захід – напрямок до міста Кривий Ріг. Праворуч, на північ – напрямок до міста П’ятихатки.  На місці стоянки є кліщі, що переносять хворобу Лайма. Тут безпечніше розмістити бівак на березі водосховища.

Третій день походу. Ділянка маршруту Макортівське водосховище – Комісарівська метеостанція

24.06.2015. Всього пройдено за день – L = 41,2 км, Чистий ходовий час – Т = 3:11
Начало денного переходу о 10:35 
0 км -   Макортівське водосховище. Місце стоянки. По асфальтований дорозі, що пролягає на захід, по сильно-горбистій рівнині виїжджаємо на дорогу до міста П’ятихатки. Дорога до П’ятихаток ускладнена балками правого берега річки Саксагань (Фото 15). Місцями дорога має велику кількість вибоїн, що ускладнює пересування на мопеді (Фото 16)
19,1 км -   Міст через праву притоку річки Саксагань к районі села Красноіванівка. Тут дорога дуже розбита, є глибокі вибоїни. Виїзд на міст ускладнений стрімким спуском з крутим поворотом.
30,2 км -   Північно-східний виїзд з міста П’ятихатки (Фото 17). Після проїзду через місто П’ятихатки прямуємо у північно-західному напрямку по плоскій рівнинній дорозі до села Лозуватка.
38,9 км -   Південно-західна околиця села Лозуватка (Фото 18). Від південно-західної околиці села Лозуватка спускаємося у долину річки Лозоватка. Від мосту рухаємося у північно-східному напрямку до Комісарівської метеостанції.
41,2 км -   Комісарівська метеорологічна станція (Фото 19). Місце проведення активного днювання. Намет встановили на території метеорологічної станції. У приміщені станції є питна вода, та газова плита для приготування їжі.   
Закінчення денного переходу о 15:19

Фото 15. У районі 1,5-2 км на північ від села Мар'ївка дорога ускладнена глибокими балками. В таких місцях не всі мопеди самостійно виїжджають на гору. Ліворуч, на схід - напрямок у долину річки Саксагань (Макортівське водосховище).

Фото 16. Ділянка дороги село Мар'ївка – П’ятихатки. Загальний напрямок руху – на північ. Тут дорожнє покриття має багато вибоїн.

Фото 17. Північно-східний виїзд з міста П’ятихатки. Ліворуч, на південний-захід – до міста П’ятихатки. Праворуч, на північний-схід – до села Лозуватка.

Фото 18. Південно-західний в’їзд до села Лозуватка. Прямо, на схід – спуск у долину річки Лозоватка.

Фото 19. Комісарівська метеорологічна станція, місце активного днювання. Тут запланована екскурсія щодо дослідження особливостей погодних умов західної частини Дніпропетровської області.
Четвертий день походу. Днювання
25.06.2015. Всього пройдено за день – L = 0 км, Чистий ходовий час – Т = 0:00
У день активного днювання заплановано проведення метеорологічних досліджень на Комісарівській метеорологічній станції. Переглянути місце розташування станції та ознайомитися з програмою дослідження за погодою, а також з описом виконаної роботи можна у розділі 6 Краєзнавча робота під час проведення походу. Робота на метеорологічній станції ілюструється фотографіями (Фото 20, 21)

Фото 20. Метеорологічна екскурсія. Дослідження зміни атмосферного тиску та напрямку і сили вітру електронними метеорологічними приладами.

Фото 21. Метеорологічна екскурсія. Дослідження температури піхотного ґрунту за допомогою термометрів Савінова, що встановлюють в ряд на глибинах 5, 10, 15 та 20 см в напрямку зі сходу на захід, щоб резервуари були направлені на південь.
П'ятий день походу. Ділянка маршруту Комісарівська метеостанція – ставок Авангард
26.06.2015. Всього пройдено за день – L = 68,4 км, Чистий ходовий час – Т = 6:10
Начало денного переходу о 9:05 
0 км -      Комісарівська метеорологічна станція. Місце стоянки. Виїзд – на північ.  
13,5 км -   Село Мотронівка. Від села прямуємо на північ по хорошій асфальтованій дорозі (Фото 22) до смт Лихівка. Перед селищем долаємо стрімкий і дуже затяжний спуск у долину річки Омельник. На спуску швидкість мопедів доводилось зменшувати закриттям дросельної заслінки карбюратора та колісними гальмами. 
26,1 км -   Південно-східний в’їзд до смт Лихівка. Тут при кінці спуску розташована автозаправна станція. Заправили повний паливний бак у кожного мопеда. У одного з мопедів почало погано працювати запалення. Довелось чистити свічку запалення. 
27,9 км -   Селище міського типу Лихівка (Фото 23), най північніша точка мотовелосипедного спортивного походу. Тут, неподалік від знаку «Лихівка», розташований міст через річку Омельник. Далі рухаємося по лівобережній частині долини Омельника (орографічне). 
36,0 км -   Дуже крутий підйом з вигину долини річки Омельник. Вважається самою важкою ділянкою маршруту мотопоходу. Тут річка Омельник робить сильний вигин свого русла на північний захід. При цьому західний корінний берег сильно підмивається руслом, утворюючи круті схили від заплави до верхньої частини вододілу. Цю частину крутого і затяжного підйому подолали прикочуванням мопедів.              
40,5 км -   Село Холодіївка, у районі сільської ради (Фото 24). При в’їзді у село спустилися затяжним пологим схилом у долину річки Омельник. У сели проминули міст через річку. Від сільської ради рухаємося у південно-західному напрямку через крутий і затяжний підйом. Тут довелось прокочувати мопеди. Після виходу на гору, зупинилися на відпочинок (Фото 25) та обідній перекус.
54,7 км -   Південна околиця села Виноградівка (Фото 26). У селі Виноградівка вдруге відмовило запалювання мопеда. На околиці села провели ремонт системи запалювання.
68,4 км -   Ставок Авангард (Фото 27). Місце стоянки. Є дрова, вода із ставка (кип’ятити!). Стоянка зручна для ночівлі. Можна рибалити.  
Закінчення денного переходу о 17:54

Фото 22. Асфальтне покриття ділянки дороги між селами Мотронівка – Новоганнівка. Звідси до смт Лихівка близько 12,5 км.

Фото 23. Селище міського типу Лихівка. Прямо, на північний-захід – 500 метрів до лівого повороту на південний-захід до села Холодіївка. Назад, на південний-схід – 100 метрів до мосту через річку Омельник.

Фото 24. Село Холодіївка, у районі Холодіївської сільської ради.

Фото 25. Місце зупинки за 1,5 кілометрів від села Холодіївка. Відпочинок після підйому на дуже крутий схил долини річки Омельник. Прямо, на схід – до села Холодіївка.

Фото 26.Село Виноградівка. Місце ремонту системи запалення мопеда. У наслідок частого відкручування, різьба під свічку запалення була сильно ослаблена. Проблема була вирішена встановленням іншої, нової свічки запалювання з більш довгою різьбою.

Фото 27. Стоянка біля ставка Авангард. Дуже зручне місце для біваку. Прямо, через ставок, на південний-схід – гребля ставка. Ліворуч, на північний-схід – 30 метрів до автодороги. Праворуч, на захід – 2 кілометра до села Авангард.
Шостий день походу. Ділянка маршруту ставок Авангард – м. Жовті Води
27.06.2015. Всього пройдено за день – L = 28,7 км, Чистий ходовий час – Т = 1:43
Начало денного переходу о 17:13 
0 км -      Ставок Авангард. Місце стоянки. Передостанній, п’ятий день походу виявився дуже важким, а саме: складний рельєф місцевості з чисельними підйомами, тривалий ремонт мопеда, власне і призвів до сильної втоми групи. Тому було вирішено провести більшу частину шостого дня походу на ставку Авангард. З місця останній ночівлі на маршрут відправилися дуже пізно. Із стоянки вирушаємо на південь до міста П’ятихатки.
2,9 км -   Північно-східна околиця міста П’ятихатки. У місті поворот на захід. 
10,6 км -   Переїзд під залізничним мостом. Від залізничного мосту прямуємо до міста Жовті води. Дорога має гарне покриття (Фото 28).
19,4 км -   Північно-східний придорожній знак «Жовті Води». Від знаку спускаємося крутим схилом у долину річки Жовта. Далі повертаємо на південь і через промислову та житлову зону Жовтих Вод дістаємося НВК № 6 «Перспектива» - місця закінчення походу.  
28,7 км -   Подвір’я НВК № 6 «Перспектива» міста Жовтих Вод. Кінець мотоциклетного походу. 
    Закінчення денного переходу о 20:10

Фото 28. Ділянка дороги П’ятихатки – Жовті Води з гарним асфальтним покриттям. Прямо, загальний напрямок на захід – до міста Жовті Води.

Фото 29. Північно-східний в’їзд до міста Жовті Води. Від придорожнього знаку «Жовті Води», через північно-східну та центральну частину міста ще 9,3 кілометрів шляху, де на подвір’ї НВК № 6 «Перспектива» мотоциклетний похід у класі «скутера» закінчено.
14
like
14
good
bad
shockingly
Фото 1/29
18.03.2016 р., переглядів: 4658
Подібні статті

Globus of Ukraine (s01e01). День Первый
Globus of Ukraine (s01e01). День Первый

Тур через Карпаты на Западную Украину
Тур через Карпаты на Западную Украину

Карпати 2015
Карпати 2015

Мигия
Мигия

Мото экспедиция - Кавказ
Мото экспедиция - Кавказ

Коментарі10
Avatar Юра-Ездок
Юра-Ездок 19.03.2016 р.
Молодцы!
Avatar mototourism
mototourism відповів для Юра-Ездок 20.03.2016 р.
Спасибо.
Avatar bemel
bemel 30.03.2016 р.
сколько интересных мест под самым боком.возьму на заметку.молодцы!!!
Avatar mototourism
mototourism відповів для bemel 31.03.2016 р.
Здравствуйте, уважаемый земляк. Желтые Воды и Днепродзержинск это недалеко. У нас есть задумка в следующем мотоциклетном походе доехать до Днепродзержинского водохранилища в районе села Домоткань. Та недалеко от места впадения реки Домоткать в водохранилище есть остатки каменных валунов Днепровского древнего ледника.
Avatar maxiscooter
maxiscooter 31.03.2016 р.
Гарно! Автентично!
Avatar mototourism
mototourism відповів для maxiscooter 31.03.2016 р.
Дякую.
Avatar MDV
MDV 02.05.2016 р.
Красавы!
Avatar mototourism
mototourism відповів для MDV 07.05.2016 р.
Спасибо.
Avatar Marmelade
Marmelade 04.06.2016 р.
Супер! А по чем цилиндро-поршневая группа на эти мопеды? Был большой шанс заглохнуть в дороге... =)
Avatar mototourism
mototourism відповів для Marmelade 13.10.2016 р.
В 2015 году стоила 550 гривен.
техника apple купить в Одессе. Киев, Харьков Украина
OurPCB
AllPcb
mototehnika
© 2001-2022, MOTO.com.ua - все про мотоцикли та скутери!   Зворотній зв'язок   Про нас   Реклама на сайті