MOTO.com.ua
events
0
Події
Погода: Київ
26.04, 04:01
31
+12 °С
Вітер: 1 м./с., Зах
НовиниФорумОголошенняЖурналКаталогПривалКалендар
Реєстрація Вхід
?
Увійти
Допоможіть Армії, наближайте нашу Перемогу!
Форум
Шукати

Электронное опережение зажигания. Мысли, проекты, решения.

Переглядів: 916524, модератор: ed13hell
04.11.2007 р.
answerview
Показати повідомлення
Начинаем обсуждение способов решить проблему управления Углом Опережения Зажигания (УОЗ).
Ушествие Второе. Окончательное.
Змінено: 05.11.2007 р., VadimCrimea
like
good
bad
shockingly
02.01.2017 р.
answerview
http://www.mopedist.ru/forum/thread1727-1.html   это по поводу зажигания с ФУОЗом на д-6  (д-8).
http://www.vexillographia.ru/russia/images2/anarchy2.gif
like
good
bad
shockingly
19.04.2017 р.
answerview
то шановний all
коротко - загорівся мікропроцесорним запаленням. плату паяє чувак, який знає що до чого, але треба крива...
знайшов прошивку для 200сс Зонга
скріни в додатку

і стало мені непонятно буквально ВСЕ:
1. чому він бере сигнал на 20 градсі? (у мене виступ 22мм від ВМТ, початок на 71градус, кінець за 42градуса до ВМТ)

2. чому він бере лише 20 градусів. хоча в мануалі для 163fml двигуна інші дані
http://www.tradesparq.com/products/349268/200cc-shineray-engine-163fml-cg200-manufacturers
ignition timing before tdc 12 ° ~ 18 ° (? 1500 r / min) before tdc 32 ° ~ 38 ° (? 4000 r / min)

може у когось є коректна крива випередження запалення - мені для основи, бо маю нестандартну ступінь стиснення(~12) і портінг і ще по мелочі...

п.с. коли починав все було ясно! тепер сильно сумніваюсь, що справлюсь - але ТРЕБА!
Крим - це Україна!
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
1
like
1
good
bad
shockingly
19.04.2017 р.
answerview
ось у Яріка Тільньова комерційно продається - теж 20 священих градусів...

ще одне питання - для легшого запуску теж треба випередження чи для малих обертів можна залишити 0 градусів - десь від 0 до 500 об/хв
це ритання дуже важливе. бо моя ступінь стиснення при неправильному запаленні (тому і буде МП) надто сильно відбиває в ногу, я після покатушок як інвалід на праву ногу - ступать боляче
Крим - це Україна!
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
1
like
1
good
bad
shockingly
20.04.2017 р.
answerview
у мене двигун дуже схожий (клон 20_drinks ) на honda xr200
ось її данні:
  ignition system - cdi
  timing initial - 8 degrees +/-2btdc at 1900 +/-200 rpm
  timing full advance - 28 degrees +/-2btdc at 4300 +/- 200 rpm
  spark plug - dpr9z, dpr8z(ngk), x27gpr-u, x24gpr-u (nd)
  spark plug gap - .6-.7mm (.02-.03in)

а ще виявляється після 5500-6000 об/хв варто завалювать криву в +
бо суміші насмоктується багато, на великій швидкості, крапельки бензину манюсінькі, площа контакту з окисником величезна, тому згорить швидше
Крим - це Україна!
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
1
like
1
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для Grom  
answerview

може у когось є коректна крива випередження запалення - мені для основи,

із всього що частіше всього попадало на очі, це осьо (п.с.шось не показує, додав внизу):


а чого 20 це край, бо насіки я зрозумів, то у всіх китай-мото від 125сс до 250сс іде 20 град. в стоковому випередженні (фіксоване в китайськом рідному говно-комутаторі).
і вся трабла тільки в тому шо до 5000 об/хв воно сильно рано підпалює і звідси мотор на низах не тягне і стукає  75_mda


і по платі (якшо на ріс12 робити), то є такі правки (із зонгофорума):
По входу ДХ:
Вместо 560-100ом.
Вместо 100-150ом.
Цепь +5в -коллектор оптрона:
вместо 680-200ом.
☭ = 卐 = Z
Змінено: 20.04.2017 р., hitmanhunter
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
1
like
1
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для hitmanhunter  
answerview

може у когось є коректна крива випередження запалення - мені для основи,

із всього що частіше всього попадало на очі, це осьо:



а чого 20 це край, бо насіки я зрозумів, то у всіх китай-мото від 125сс до 250сс іде 20 град. в стоковому випередженні (фіксоване в китайськом рідному говно-комутаторі).
і вся трабла тільки в тому шо до 5000 об/хв воно сильно рано підпалює і звідси мотор на низах не тягне і стукає  75_mda


і по платі (якшо на ріс12 робити), то є такі правки (із зонгофорума):
По входу ДХ:
Вместо 560-100ом.
Вместо 100-150ом.
Цепь +5в -коллектор оптрона:
вместо 680-200ом.


А прошивка к микроконтроллеру есть?,ведь его прошить нужно,они продаются без софта.А так схема нормальная и если есть чем прошить  flash, довольно интересный вариант.
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для alikxom  
answerview

А прошивка к микроконтроллеру есть?,ведь его прошить нужно,они продаются без софта.А так схема нормальная и если есть чем прошить  flash, довольно интересный вариант.

є навіть екселька від nyemi, в якій можна зробити будь-яку криву, а сама схема не дуже, бо на оптопарах, а не транзюках.


пояснення до ексельки nyemi (для ріс12)
В архиве находится исходный файл калькулятора взятый у nyemi и три с рассчитанными мной кривыми. Есть также программы на asm и уже скомпиленные прошивки с этими же кривыми.

Датчик холла(ДХ) надо располагать приблизительно за 30...32 градуса до ВМТ или чуть больше. Идея работы контроллера заключается в том, что он высчитывает угловую скорость вращения коленвала и выдает искру с задержкой относительно положения ДХ в зависимости от оборотов, а не угол до ВМТ, как обычно рисуют на графиках, т.е. если надо получить задержки для калькулятора, то надо вставлять значения разницы между положение ДХ и значениями из графика с искрой до ВМТ. К примеру, на 1000 об/мин на графике нарисовано 10 гр. до ВМТ, а датчик мы установили на 37 градусов до ВМТ, значит в калькулятор нам надо поместить значение 37-10=27. Есть еще одна тонкость - в колонке "o" значение не должно превышать "00ff", т.е. максимальное значение мы можем поставить в колонку e равным 26.9 . Таким же образом нужно пересчитать все 256 значений в калькуляторе.

На плате предусмотрен светодиод hl2, который показывает своим морганием, что ДХ работает и его же можно использовать для настройки правильного начального положения датчика. Для этого можно подать небольшое напряжение на конденсатор c4, достаточно даже от кроны и правильное положение датчика будет, когда светодиод гаснет при установленном магните в нужное положение до ВМТ.
☭ = 卐 = Z
Змінено: 20.04.2017 р., hitmanhunter
Прикріплені файли
rar
66.36 кБ.
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для Grom  
answerview
ось у Яріка Тільньова комерційно продається - теж 20 священих градусів...

ще одне питання - для легшого запуску теж треба випередження чи для малих обертів можна залишити 0 градусів - десь від 0 до 500 об/хв
це ритання дуже важливе. бо моя ступінь стиснення при неправильному запаленні (тому і буде МП) надто сильно відбиває в ногу, я після покатушок як інвалід на праву ногу - ступать боляче


Вот решит твою проблему http://www.moto.com.ua/shop/id-5859/,я таких два покупал,полностью устраняет удар в ногу на 100% и раннего зажигания без потери мощности и расхода бензина,подключить можно к почти любому мото,мопеду.
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для hitmanhunter  
answerview

А прошивка к микроконтроллеру есть?,ведь его прошить нужно,они продаются без софта.А так схема нормальная и если есть чем прошить  flash, довольно интересный вариант.

є навіть екселька від nyemi, в якій можна зробити будь-яку криву, а сама схема не дуже, бо на оптопарах, а не транзюках.


пояснення до ексельки nyemi (для ріс12)
В архиве находится исходный файл калькулятора взятый у nyemi и три с рассчитанными мной кривыми. Есть также программы на asm и уже скомпиленные прошивки с этими же кривыми.

Датчик холла(ДХ) надо располагать приблизительно за 30...32 градуса до ВМТ или чуть больше. Идея работы контроллера заключается в том, что он высчитывает угловую скорость вращения коленвала и выдает искру с задержкой относительно положения ДХ в зависимости от оборотов, а не угол до ВМТ, как обычно рисуют на графиках, т.е. если надо получить задержки для калькулятора, то надо вставлять значения разницы между положение ДХ и значениями из графика с искрой до ВМТ. К примеру, на 1000 об/мин на графике нарисовано 10 гр. до ВМТ, а датчик мы установили на 37 градусов до ВМТ, значит в калькулятор нам надо поместить значение 37-10=27. Есть еще одна тонкость - в колонке "o" значение не должно превышать "00ff", т.е. максимальное значение мы можем поставить в колонку e равным 26.9 . Таким же образом нужно пересчитать все 256 значений в калькуляторе.

На плате предусмотрен светодиод hl2, который показывает своим морганием, что ДХ работает и его же можно использовать для настройки правильного начального положения датчика. Для этого можно подать небольшое напряжение на конденсатор c4, достаточно даже от кроны и правильное положение датчика будет, когда светодиод гаснет при установленном магните в нужное положение до ВМТ.


А,чем тебе оптопара не нравится,надежные,развязывает низковольтные цепи от импульсов датчика,а транзистор коротнет в переходе и контроллер "улетит" от высоковольтного импульса датчика или слетит прошивка.За прошивку благодарю. 20_drinks
Змінено: 20.04.2017 р., alikxom
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для alikxom  
answerview

А,чем тебе оптопара не нравится,надежные,развязывает низковольтные цепи от импульсов датчика

тим шо оптопара не 100% спрацьовує, звідси пропуски іскри...  75_mda
☭ = 卐 = Z
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для hitmanhunter  
answerview

А,чем тебе оптопара не нравится,надежные,развязывает низковольтные цепи от импульсов датчика

тим шо оптопара не 100% спрацьовує, звідси пропуски іскри...  75_mda

Так частоты в герцах,не больше 170 Гц.при 10000 оборотах,странно.
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р.
answerview
так за 10 років щось рішили? яке мені робити?
Заснування Москви було найбільшою геокатастрофою нашої ери
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для User  
answerview
так за 10 років щось рішили? яке мені робити?


Опачки!,теме в натуре 10 лет!,да... 05_shok
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для User  
answerview
так за 10 років щось рішили? яке мені робити?

ну я заваяв на ріс12 (фото нижче), резюки перепаяв ось... залишилось потестувати на вихідних.
...он ще може Гром шось народить 01_smile
(а на ріс16 теж зпаяв, але покишо поваляється, нема на неї прошивки норм під наші мотори, а в екселькі теж корявой строїться)




Так частоты в герцах,не больше 170 Гц.при 10000 оборотах,странно.

при чому тут герці  66_pardon , із датчка сигнал запалив слабше діода і все - не спрацювала оптопара... зменшив опори, буду тестувати, бо до цього заводилось погано і на низах барахлило (пропуски).
☭ = 卐 = Z
Змінено: 20.04.2017 р., hitmanhunter
Прикріплені зображеннявідкрити у галереї
like
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для hitmanhunter  
answerview
О = так це не якась приставка до комутатора = це програмований комут!
я прийшов до того самого рішення 01_smile
щоправда АС сді має проблемку із зарядом кондьора на високих обертах = виправте, якщо я щось плутаю
тому краще мутити ДС = на постійний струм, показнии роботи стабільніші

я проаналізував всьо що встиг випилососити з нета за останні 2 тижня і прийшов до висновку = ІНДУКТИВНА КОТУШКА І НІЯКИХ кандьорів...
катушка від Дніпра вже куплена, тому бюджет затії вже складає 200 грн за платку (я навіть не знаю на якому чіпі) + 220 грн за котушку (взяв Вінницьку. щоб підтримати вітчизняне)

=======
є ідея яку я мабуть не зумію пояснити...
інший кореш вважає що рахувать оберти = то для дівчат...
можна мірять напругу від датчика хола (чи правильно індуктивного) - адже із зростанням обертів v буде рости
на вихідних спробую знять цей показник із заведеного двигуна = буде зрозуміліше
тоді можна відштовхнутися від напруги для формування кривої і одного з імпульсів для відліку затримки

=======

доречі:
на роторі генератора (діаметр 111мм. довжина кола 348.54мм, 1 градус = 0.968166666667)
на відстані 47мм від мітки ВМТ (що складає 48.54536064727147 градуса +/- кілометрик)
є виступ довжиною 22мм (що складає 22.72336030297814 градуса +/- кілометрик)
кінець виступа віддалений від ВМТ на 69мм (що складає 71.26872095024961 градуса +/- кілометрик)
переміряв 2 двигуна, ще є третій і можливо четвертий усі різних виробниківоб'ємів/систем(СВ/cg)

я прийшов до висновку. що з таким датчиком і ротором = можна зробити випередження аж до 70 градусів 01_smile
а не якісь голімі 20
Крим - це Україна!
1
like
1
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для alikxom  
answerview
я не розумію як 1 крутілка може регулювати криву...
1. він її всю двигає? = непідходе
2. він її частину двігає? а ЯКУ ЧАСТИНУ і куда? = ніпанятна
3. яка у нього взагалі крива прошита?
це "кіт у мішку"

=======

доречі:
є у мене 3 різних комутатора, всі різних виробників років та мотиків, на всіх мотик можна завести і навіть їздить
= як з них видряпать криву випередження?
тобто що куди треба підключит і чим можна зловить момент запалення під час роботи двигуна?

це потрібно для того щоб втерти носика Яріку Тільньову. який вкотре доводить. що аудиторія ВКонтактіка лохо-дебіли. яким можна парить що завгодно
для мене це особисте - технольогію "запіла галавьі" він дізнався від мене з подробицями. тепер піляє за гроші
ідею та конкретні рішення по ФУОЗу теж стирив. і теж продає...
треба втерти шмаркачу носа!

п.с. дякую Ярік за неробочу фігню. яку ти мені вислав 01_smile
Крим - це Україна!
1
like
1
good
bad
shockingly
20.04.2017 р. відповів для hitmanhunter  
answerview
уже всьо гатова = тепер тре щоб дядя ВОВА все спаяв і здогадався, що у мене програматора нема... або свого позичив, або спаяв мені теж

криву я забабахав бомбезну! ваще ульот а не крива! перші 2000об/хв точно правильні
п.с. навчіть правильний графік у екселі робить, бо все перевернуте якесь - неакуратненько
Крим - це Україна!
Прикріплені файли
rar
19.79 кБ.
like
good
bad
shockingly
21.04.2017 р. відповів для hitmanhunter  
answerview
так за 10 років щось рішили? яке мені робити?

ну я заваяв на ріс12 (фото нижче), резюки перепаяв ось... залишилось потестувати на вихідних.
...он ще може Гром шось народить 01_smile
(а на ріс16 теж зпаяв, але покишо поваляється, нема на неї прошивки норм під наші мотори, а в екселькі теж корявой строїться)




Так частоты в герцах,не больше 170 Гц.при 10000 оборотах,странно.

при чому тут герці  66_pardon , із датчка сигнал запалив слабше діода і все - не спрацювала оптопара... зменшив опори, буду тестувати, бо до цього заводилось погано і на низах барахлило (пропуски).


Понятно,а на кабмоторе с датчика сильный импульс и если делать глушилку-коротить импульс датчика замком зажигания без диода-выгорают контакты замка.
like
good
bad
shockingly
21.04.2017 р. відповів для Grom  
answerview
я не розумію як 1 крутілка може регулювати криву...
1. він її всю двигає? = непідходе
2. він її частину двігає? а ЯКУ ЧАСТИНУ і куда? = ніпанятна
3. яка у нього взагалі крива прошита?
це "кіт у мішку"

=======

доречі:
є у мене 3 різних комутатора, всі різних виробників років та мотиків, на всіх мотик можна завести і навіть їздить
= як з них видряпать криву випередження?
тобто що куди треба підключит і чим можна зловить момент запалення під час роботи двигуна?

це потрібно для того щоб втерти носика Яріку Тільньову. який вкотре доводить. що аудиторія ВКонтактіка лохо-дебіли. яким можна парить що завгодно
для мене це особисте - технольогію "запіла галавьі" він дізнався від мене з подробицями. тепер піляє за гроші
ідею та конкретні рішення по ФУОЗу теж стирив. і теж продає...
треба втерти шмаркачу носа!

п.с. дякую Ярік за неробочу фігню. яку ти мені вислав 01_smile


Мной предложенный коммут меняет угол по принципу классики,прошивки в нем нет,свою работу выполняет отлично,мне не для гонок-только устранить эффект обратки.Если твои коммуты исполнены на контроллере ріс-можно считать дамп программатором.
Змінено: 21.04.2017 р., alikxom
like
good
bad
shockingly
21.04.2017 р. відповів для alikxom  
answerview
вибач я не розумію, що значить
Мной предложенный коммут меняет угол по принципу классики

це якийся підстроєчний резистор чи шось тіпа = рухає усю криву? чи якусь частинку?

мої комутатори звичайні дешеві китайські - зчитувать там нічого
я думаю можна запрограмувати мікроконтролер в режим реєстрації, відхтовхуючись від імпульса з датчика записать в таблицю момент запуску іскри на свічку... хз, треба пробувать
або спаять окрему платку - чужими руками у мене НАОПОЛЕОНОВСЬКІ плани 01_smile
Крим - це Україна!
like
good
bad
shockingly
Тюль купить недорого в Украине
купить телефон в Одессе со склада, Украина
купить инсталляцию для унитаза в Одессе, магазин сантехники
© 2001-2024, MOTO.com.ua - все про мотоцикли та скутери!   Зворотній зв'язок   Про нас   Реклама на сайті   Магазин